• sobota 1. září 2018
  • Eindhoven
 

Pozor na chlad

Maximální provozuschopnost i za chladného počasí: to je váš cíl. Zde je pár praktických tipů.

 
Beware of the cold
 

Alarm tlaku v pneumatikách

Při jízdě v chladnějších (severských) oblastech teploty klesnou a dojde ke změně tlaku v pneumatikách. Monitorovací systém vám pomůže na toto kolísání tlaku dohlédnout. Je dobré vědět, že správný tlak v pneumatikách může ušetřit palivo (až 3 % na každý bar odchylky). Správný tlak v pneumatikách snižuje riziko nehody o 10 %. Nízký tlak prodlužuje brzdnou vzdálenost a správný tlak prodlužuje životnost pneumatik.

Nemrznoucí kapalina do ostřikovačů

Zkontrolujte kapalinu do ostřikovačů, ještě než začne mrznout.Stěrače čelního skla v létě vysychají, takže může být nutná jejich výměna, aby fungovaly správně, až je budete nejvíc potřebovat.

Akumulátory

Akumulátory jsou nezbytné pro správné fungování spousty dílů vozidla, k nimž patří i příslušenství pro zvýšení pohodlí v kabině. V chladných podmínkách se může výkon akumulátorů snížit o 30 až 50 %. Od října platí v některých evropských zemích povinné používání zimních pneumatik. Je vhodné to zkontrolovat, ještě než vyrazíte.

Příslušenství, které vám zajistí teplo v kabině

V našem obchodě prodáváme propagační předměty DAF špičkové kvality, k nimž patří i zimní bundy, šály a termolahve, které vás udrží v kabině v teple. Podívejte se do webového obchodu www.DAFshop.com!

V neposlední řadě si nezapomeňte nechat vozidlo zkontrolovat a připravit na chladné měsíce u svého servisního dealera DAF. Koneckonců, je to nejlepší přítel pro vaše vozidlo – na silnici i mimo ni!