Download
  • neděle 25. srpna 2019
  • Eindhoven
 

Co je systém AEBS a proč jej potřebuji?

AEBS je zkratka pro pokročilý nouzový brzdový systém (Advanced Emergency Braking System). Jedná se o poloautomatický brzdový systém, který zabraňuje srážkám nebo omezuje jejich následky. Čtěte dál a zjistěte, jak funguje.

 
AEBS
 

Jak systém AEBS funguje?

Radarový signál na přední straně vozidla neustále měří, zda je dostatek místa. Pokud dojde k překročení limitu vzdálenosti, systém vydá výstražný signál. Pokud řidič na signál nezareaguje, systém AEBS převezme ovládání. Vozidlo co nejvíce zpomalí, aby zabránilo srážce nebo minimalizovalo jakýkoli náraz. Podívejte se na video, kde získáte další informace.

Bezpečné používání systému AEBS

Upozorňujeme, že řidiči nákladních vozidel by neměli systém AEBS využívat jako praktický způsob udržování odpovídající vzdálenosti – je zcela samozřejmé a nezbytné, aby řidič věnoval plnou pozornost ovládání vozidla. Řidič také musí být schopen při jízdě odhadnout bezpečnou vzdálenost od ostatních účastníků silničního provozu. AEBS je nouzový brzdový systém, který může být velmi užitečný v kritických situacích.

Chcete se o systému AEBS dozvědět víc?

Chcete-li se dozvědět víc o nouzovém brzdovém systému nebo si nejste jistí, jak funguje, kontaktujte svého servisního dealera DAF. Ten může systém zkontrolovat, ověřit jeho správnou funkci a poradit s jeho používáním.