Download
  • neděle 25. srpna 2019
  • Eindhoven
 

Jaké věci potřebuji vozit s sebou ve vozidle?

Vozidla DAF jsou standardně vybavena několika systémy a díly, které přispívají k bezpečnější jízdě. Rovněž doporučujeme, abyste ve vozidle měli za všech okolností některé předměty. Podívejte se sem a zjistěte, o které předměty souvisejíc s bezpečností se jedná. 

 
Truck delivery kit
 

Lékárnička

Lékárnička obsahuje všechny nezbytné položky pro poskytnutí první pomoci. Pokud se řidič náhle zraní, má k dispozici vše pro ošetření a obvázání zranění. Je nutné použité materiály ihned nahradit, aby nedošlo k tomu, že budou nějaké položky v naléhavé situaci chybět. V některých zemích je lékárnička ve výbavě vozidel povinná.

Hasicí přístroj

Hasicí přístroj je v některých zemích povinnou součástí výbavy nákladních vozidel. Zajistěte, aby byl vždy správně upevněný – řidič na něj musí dosáhnout, a musí být také snadno přístupný pro záchranáře, aby jej bylo možné co nejúčinněji využít v případě nouze. Důležitá je také každoroční prohlídka hasicího přístroje.

Výstražný trojúhelník a značení

Ve většině zemí je výstražný trojúhelník povinnou součástí výbavy všech vozidel. Rovněž je vhodné, aby s sebou řidiči měli i jiné značení a reflexní oděvy, a byli díky nim vždy dobře vidět, pokud by museli při porušen opustit vozidlo.

Jiné položky pro zajištění bezpečnosti ve vozidle

Pokud vozidlo jezdí v mimořádných podmínkách nebo je jeho cílem pracovní prostor, je k dispozici mnoho dalších položek pro zajištění bezpečnosti, které mohou řidiči usnadnit práci a zajistit větší bezpečí. Patří sem ochrana sluchu, ochranné brýle, ochranná obuv, pracovní oděv a rukavice. Pokud hledáte tento druh ochranného vybavení, podívejte se do našeho TRP katalogu.