• pondělí 26. listopadu 2018
  • Eindhoven
 

Nejefektivnější nabídka pod jednou střechou

Jsme vždy připraveni provést opravy a údržbu na vozidle i přívěsu. Naše spolehlivost a profesionalita má jeden zřejmý výsledek: lepší servis – lepší DAF; to vše díky naší strategii „vše pod jednou střechou“.

 
A-single-partner-truck
 

Chápeme, jak důležité je pro vás mít stále přehled o svých vozidlech a maximalizovat dostupnost vozidel pro podnikání. Víme, že potřebujete partnera, který se může postarat o vaše vozidlo a může vám také poskytnout podporu v podobě dílů a profesionální údržby pro přívěs. Hledáte spolehlivého obchodního partnera, jehož technici mají veškeré potřebné znalosti k provádění údržby a oprav přívěsu. Odpověď? Společnost DAF – u náš opravdu najdete vše pod jednou střechou!

1. Připojení

Připojení mezi vozidlem a přívěsem je důležité pro zajištění kvalitní funkce vzduchového systému přívěsu a elektroinstalace. Z toho důvodu vám doporučujeme přivézt s sebou také přívěs, abychom mohli zkontrolovat připojení zajišťované spojkami a vinutími.

2. Brzdy

Naši zákazníci udávají, že brzdy jsou nejkritičtější díly přívěsu z hlediska bezpečnosti. Je to i náš názor. Zanedbané brzdy mohou způsobit vážné nehody. Věděli jste, že téměř 40 % poruch brzd přívěsu souvisí s brzdovým systémem? O to důležitější je pro vás investování do vysoce kvalitních produktů, údržby a oprav brzdových systémů přívěsu.

3. Nápravy

Budete-li udržovat nápravy správně zarovnané a promazané, můžete ušetřit energii a peníze. Důležité je investovat do častých prohlídek vůle ložisek kol. Věděli jste, že ložiska se opotřebovávají, protože spojují otočné a tuhé díly? Ložisko, které není dostatečně promazané, může způsobit přehřátí – a příliš velká vůle může zapříčinit extrémní opotřebování pneumatik. Opotřebované díly je nutné vyměnit, aby se předešlo poruše.

4. Odpružení

Dobře udržovaný systém odpružení přináší řidiči pohodlnější jízdu. Napomáhá také zajištění bezpečnosti řidiče, nákladu a ostatních účastníků silničního provozu. Zanedbaný pneumaticky ovládaný systém zavěšení může často způsobovat poruchy. Více než 10 % všech poruch přívěsů souvisí se systémem vzduchového odpružení – způsobují je hlavně selhání vzduchových měchů, tlumičů, vzduchových ventilů, vinutí nebo ovládání jízdní výšky.

5. Zabezpečení nákladu

Pokud jde o zboží, které přepravujete: bezpečnost je na prvním místě! Zajistit bezpečné upevnění nákladu je vaší odpovědností. Zabrání se tím poškození zboží, ohrožení ostatních účastníků silničního provozu i vás samotných. Kvůli zvýšení bezpečnosti na silnicích jsou také častější silniční kontroly. To je důvod, proč se všechna naše řešení zabezpečení nákladu testují, certifikují a jsou opatřena typovým schválením. Bezpečnost je rozhodně na prvním místě.

6. Světla

Řidič musí dobře vidět, aby mohl jednat a reagovat. V noci, za deště, sněžení a mlhy potřebují jeho oči osvědčený systém osvětlení, na který se může spolehnout. To udržuje v bezpečí řidiče, náklad i ostatní účastníky silničního provozu. Zanedbaný systém osvětlení může často vést k poruchám. Více než 15 % všech poruch přívěsů souvisí se systémem osvětlení a způsobují je prasklé žárovky, jednotky a vodiče.