Foto chauffeur L Van Bogaert DEF

Van Bogaert Transport

„STÁLE BYSTE SE MĚLI SNAŽIT ZLEPŠIT VLASTNÍ PROCENTA“

René Rycaert, řidič z firmy L. Van Bogaert Transport

 

“97 % JE HODNĚ DOBRÉ SKÓRE”

Dokonce i zkušený řidič s okem pro efektivní řízení se může vždycky něco naučit. 

Společnost L. Van Bogaert Transport nedávno investovala do několika nových vozidel DAF XF. Díky poukázce na školení řidičů DAF, která přišla spolu se zakoupenými vozidly, mohl řidič René Rycaert své řidičské dovednosti ještě vylepšit.

ŠIROKÝ VÝBĚR PŘÍVĚSŮ

Společnost L. van Bogaert Transport působí na trhu již 85 let, především jako dopravce pro stavebnictví. Nicméně, René Ryckaert je v rámci společnosti něco jako bílá vrána, jelikož obvykle řídí přívěs s plachtovými boky – takový, jaký se obvykle používá pro tradičnější distribuční účely.

ZAČÁTEK OD NULY

„Zpočátku jsem byl trochu zaskočen tím, že jsem na školení řidičů DAF poskytovaném akademií Transport Academy musel resetovat své skóre na nulu. Efektivní řízení bylo vždy moje vášeň a nebyl jsem moc rád, že se musím vzdát všech bodů, které mne stály tolik práce,“ říká René, když se ohlédne zpět za školením. Dalo mu to však příležitost naučit se nějaké nové triky a nakonec byl s resetování velmi spokojen. „Moje skóre je nyní zpět na 96 nebo 97 %, což je hodně dobré – především díky tomu, že nyní vím, jak používat vozidlo k co nejefektivnější jízdě,“ vysvětluje René.

KDYŽ SE Z EFEKTIVITY ŘÍZENÍ STANE SPORT

René Ryckaert říká, že někdy řídí své vozidlo méně efektivně a hraje tak trochu hru: „Chci jen zjistit, jak rychle může moje skóre spadnout a vidět, jak dlouho trvá získat tyto procentní body znovu. To mi pomáhá mít na paměti, že efektivní řízení je něco, co musíte dělat konzistentně“; což pravděpodobně vysvětluje, proč se tento řidič společnosti z Hamme vždy snaží vylepšit svá procenta. „Je to jediný způsob, jak se udržet v dobré řidičské formě. I když podle mne je také důležité absolvovat tento typ školení jednou za dva roky, abyste se mohli nadále učit, jak řídit efektivně,“ uzavírá René.

René Rycaert, řidič z firmy L. Van Bogaert Transport
Foto chauffeur L Van Bogaert DEF round
 
 

 

Další příběhy: