Download
  • čtvrtek 10. června 2021
  • Eindhoven
 

Vyhněte se pokutám za držení mikrofonu CB při řízení.

Od 1. července 2020 je v Německu zakázáno držení mikrofonu CB při řízení. Až dosud však tato změna zákonů o silniční dopravě nebyla skutečně prosazována. To se však brzy změní. Německá policie má nyní pravomoc postihovat provinilce pokutou 100 €.

 
newsalerthandsfree
 

Zlepšení bezpečnosti silničního provozu

Kromě pokuty se mohou němečtí řidiči také „těšit“ na přidělení trestných bodů do řidičského průkazu. Nemluvě o tom, že pokud například při používání mikrofonu CB dojde k nehodě, můžete čelit zákazu řízení. Jedná se o přísná opatření, která mají zlepšit bezpečnost silničního provozu na dálnici. Důvodem zákazu je, že držení mikrofonu nebo telefonu při řízení vás vyrušuje od sledování provozu na silnici. Existuje dobrý důvod, proč německá legislativa nyní používá stejná pravidla pro používání rádia CB se samostatným mikrofonem jako pro držení telefonu. Jaké jsou však alternativy?

Chytrá technologie VOX

V internetovém obchodě DAF nabízíme řadu produktů, které vám umožní pokračovat v používání rádia CB, aniž byste riskovali pokutu. K dispozici je například řada rádií CB s chytrou technologií VOX (Voice Operated Exchange). Tato technologie automaticky zapne rádio, když mluvíte s určitou hlasitostí, kterou si můžete sami nastavit. Chcete vybavit stávající rádio CB technologií VOX? Pak si vyberte jedno z řešení typu plug and play. Ty lze zakoupit za velmi rozumné ceny, jsou široce dostupné a pracují bezchybně s většinou známých značek systémů CB.

Podívejte se na náš sortiment rádií CB s technologií VOX a našich handsfree mikrofonů zde a objednejte si je prostřednictvím internetového obchodu DAF. Ještě nemáte účet internetového obchodu DAF? Vytvořte si účet ihned. Přejděte na stránku dafshop.com/account a využijte všech výhod bezplatného uživatelského účtu.