Download
  • 28 června 2019
  • Eindhoven
 

Bionafta a palivový systém DAF

10. srpna je datum Mezinárodního dne bionafty. Bionafta představuje velký vývojový skok a je šetrná k životnímu prostředí, nicméně může mít i některé negativní účinky na motor. Máme pro vás řešení, jak si s těmito účinky poradit a přitom zachovat výkon motoru DAF.

 
Biodiesel
 

V současné době je běžná nafta ve směsi se 7 % biomasy, což může vést ke snížení výkonu motoru. Zde je několik řešení, která vám umožní vyhnout se prostojům:

Pravidelné kontroly palivového systému

Pro začátek je tu prohlídka palivového systému v kombinaci s diagnostikou nástroje DAVIE. Výsledky kontroly naznačí, které další kroky je potřeba podniknout.

Originální čistič palivového systému DAF FX8

Běžné práce na čištění palivového systému mohou být nákladné, ale čistič palivového systému FX8 vám může pomoci se těmto nákladům vyhnout. Čistič FX8 umožňuje udržovat čistý motor bez nutnosti jej rozebírat a ušetří až 1 % paliva díky odstraňování usazenin z bionafty v palivovém systému, čímž se obnoví výkon motoru.

Ochrana palivového systému DAF XM6

Zařízení XM6 chrání palivový systém vašeho vozidla před znečištěním. Nabízí první linii obrany před znečištěním paliva a plně se integruje do systému po jednorázové instalaci. Při opakovaném plnění bude udržovat maximální výkon a poskytne vám výstrahu, když kontaminace dosáhne kritické úrovně. 

Je pro vás palivový systém a vysoký výkon důležité?

Váš servisní dealer DAF vám může doporučit nejlepší řešení pro vaši specifickou situaci. Obraťte se na něj, prodiskutujte své potřeby a získejte přizpůsobené rady.