Download
  • pátek 17. května 2019
  • Eindhoven
 

Kabina nákladního vozidla DAF: tehdy a nyní

Automobilový sektor, v němž působíme, se nikdy nezastaví. Neustále pracujeme na inovacích v oblasti udržitelnosti, bezpečnosti a efektivity. Již celá desetiletí se zaměřujeme na vývoj té nejlepší možné kabiny. Zjistěte, jak se kabina DAF v průběhu let vyvíjela.

 
Space Cab
 

Počátky kabiny DAF

Výroba byla zahájena v roce 1966, kdy společnost DAF otevřela svůj první závod na výrobu kabin. O tři roky později jsme představili sklopnou kabinu. Tato technologie, která byla tehdy zcela nová, se stále používá.

Zaměření na pohodlí řidičů

Kabina Space Cab, uvedená na trh v roce 1985, byla převratnou novinkou. Kabina DAF již byla u řidičů nákladních vozidel velmi oblíbená a v roce 1987 jsme představili nový vlajkový model: řadu 95. Vozidlo se standardně dodávalo s kabinou Space Cab, o kterou byl velký zájem. O rok později byl model DAF 95 jmenován „Nákladním vozidlem roku 1988“. V roce 1994 jsme udělali další krok, když se zrodila kabina Super Space Cab – a tím jsme vytvořili vynikající základ pro kabinu, jak ji známe dnes.

Přísnější požadavky, lepší vozidla

V následujících letech jsme neustále pracovali na dotažení jemných detailů k dokonalosti. Kabina je stále udržitelnější, bezpečnější, tichá, pohodlná a vizuálně přitažlivá a nyní existuje tisíc a jeden způsob, jak ji přizpůsobit vašim požadavkům. Nákladní vozidla se díky zavedení nových technologií stále více zaměřují na technologie a modernizují se. V dávné minulosti pracovali technici pouze s hardwarem, ale dnes už to není tak jednoduché. Provoz vozidla je nyní z velké části závislý na počítačových systémech, a to díky zavedení komplexní a sofistikované technologie. Tento přístup zvyšuje kvalitu, ale vyžaduje také přesnější přístup k opravám a údržbě.

Exkluzivita jako velké téma pro současná nákladní vozidla

Už dlouho lze vybírat různé možnosti pro přizpůsobení vozidla, od základních prvků až po luxusní funkce. K jedné změně však přece jen došlo – exkluzivita je nyní standardní součástí produktů DAF. I když si zvolíte standardní součást, můžete si být jisti, že máte určitý stupeň luxusu a kvality. Proto nyní nabízíme pouze „základní“ sedáky pro sedadlo spolujezdce, a dokonce i základní model sedadla řidiče je vzduchově odpružený a mimořádně pohodlný. Není třeba říkat, že také stále nabízíme luxusní doplňky – ale i když si zvolíte standardní funkce, kvalita je zaručena.

Chcete vědět více?

Pokud se chcete dozvědět více o historii nákladních vozidel DAF, navštivte sekci historie společnosti DAF na našich webových stránkách. Máte-li nějaké dotazy nebo požadavky týkající se kabin DAF, neváhejte se obrátit na svého servisního dealera DAF, který vám velmi rád pomůže.