Download
  • 28 června 2019
  • Eindhoven
 

Mějte v noci pohodlí, i když je horko

Je opravdu možné zachovat pohodlí v kabině, když je venku extrémně horko? Je to možné, ale je s tím také spojena řada rizik. Přečtěte si zbytek tohoto článku, kde se dozvíte o možnostech a alternativách.

 
Stay comfortable overnight
 

Mějte v noci pohodlí díky samostatné klimatizaci

Nejpohodlnější způsob, jak se vyrovnat s horkem, je používat samostatnou klimatizaci. Tyto systémy fungují nezávisle na motoru. Díky tomu můžete sami snadno regulovat teplotu v kabině. Řešení se navíc vyznačuje vynikající úrovní trvalé udržitelnosti. Není potřeba nechávat motor stále spuštěný – což je dobrá zpráva pro toho, kdo parkuje vedle vás a také se snaží usnout.

Jiné způsoby, jak ochladit vozidlo

Řidiči obvykle mají vlastní upřednostňované způsoby, jak kabinu v noci ochladit. Mohou například nechávat částečně otevřená okna nebo nechat běžet motor se zapnutou standardní klimatizací. Ale co když je vedro extrémní nebo dlouhodobé? V takovém případě je nejlepší a nejbezpečnější možností samostatná klimatizace. Koneckonců, kvalitní noční spánek zvyšuje nejen pohodlí, ale také bezpečnost na silnicích.

Profesionální názory s alternativními možnosti přespání

Měli byste zůstávat v kabině přes noc, když je extrémně horko? Názory se různí. Podle holandské asociace CNV (Christelijk Nationaal Vakverbond — Národní federace křesťanských odborů) má každý řidič právo na pohodlné a bezpečné pracoviště. Asociace je přesvědčena, že parkovací topení a samostatná klimatizace tvoří součást tohoto požadavku. Pokud řidiči nemají přístup k tomuto vybavení, asociace doporučuje přespat v hotelu. Obecně řečeno, zaměstnanci a jejich zaměstnavatel by měli situaci prodiskutovat.

Máte dotazy ke klimatizaci vozidla?

Chcete se zeptat, jaké možnosti samostatné klimatizace jsou pro vás k dispozici? Váš servisní dealer DAF s vámi rád konkrétní situaci probere. Neváhejte servisního dealera kontaktovat se žádostí o další informace.