Download
  • úterý 14. května 2019
  • Eindhoven
 

Připravte své vozidlo na léto

Teploty začínají stoupat a dny se prodlužují. Léto přichází a řidiči na něj musí správně připravit svá vozidla.

 
Summer
 
Klima v Evropě je velmi proměnlivé a ohled na teplotu je nezbytně nutný pro zachování spolehlivosti vašeho vozidla DAF. Nemusíte věřit jen nám – hovořili jsme s různými řidiči a majiteli nákladních vozidel, kteří o přepravě v teplejších klimatických oblastech vědí všechno.

Není neobvyklé, že teploty v létě prudce vyletí nahoru, což může způsobit komplikace, pokud o nich dopředu nevíte. Řidič Pedro Brarber poznamenal: „Když řídím, jsem raději v chládku než v horku. Horko je velmi únavné a to může být nebezpečné“. Kontrola a plnění nebo oprava klimatizace jsou proto samy o sobě klíčovými prvky, které zajistí zachování příjemné teploty uvnitř vozidla.

TRP klimatizaci lze nainstalovat jako doplněk ke klimatizaci vozidla. Toto zařízení umožňuje zachovat příjemnou teplotu v kabině vozidla během přestávek na odpočinek, přitom není nutné nechávat motor běžet na volnoběh a spotřebovávat palivo, protože tato klimatizace je napájena z akumulátoru. „Nezávislá klimatizace se automaticky vypne, pokud zjistí, že je napětí akumulátoru nízké. Je tedy důležité předem akumulátory zkontrolovat. Rovněž je důležité vyčistit chladič, zkontrolovat řemeny a ventilátor… To vše závisí na stáří vozidla“, uvedl Francisco Reolid, profesionální řidič kamionu, jehož společnost Paco Reolid Transportes má vozový park složený z vozidel DAF.

Všichni řidiči se shodnou. Vysoké teploty mají vliv nejen na energii řidiče, ale také na výkon vozidla a některé klíčové prvky pro jízdu, jako jsou například pneumatiky. „Vždy musíte kontrolovat tlak, který je v létě většinou možné nechat nižší, protože teplem bude vznikat větší tlak“, vysvětluje Francisco Herrero.

Z toho důvodu nabízíme služby zaměřené na zvládání zvýšených teplot, jako je například klimatizace, kontroly a servis klimatizace a také kontroly součástí chladicího systému motoru, jako jsou hadice, chladič, řemeny a ventilátory.