Download
  • 28 června 2019
  • Eindhoven
 

V létě používejte klimatizaci vozidla

Cestujete do oblasti, kde je teplo? Nebo se už blíží léto? V obou těchto případech je nezbytné mít plně funkční klimatizaci. Můžete podniknout řadu opatření k tomu, aby vám klimatizace fungovala správně, až ji budete potřebovat. Přečtěte si dál v článku, jak můžete udržet klimatizaci v dokonalém stavu.

 
Use truck airco summer
 

Proveďte údržbu klimatizace, než léto začne

V letních měsících je vadná klimatizace jedním z nejběžnějších problémů hlášených službě International Truck Service. Problémy jsou často způsobeny náhlým intenzivním používáním systému doprovázeným nedostatečnou údržbou. Proto je vhodné nechat si klimatizaci zkontrolovat u servisního dealera DAF ještě před začátkem teplých letních měsíců.

Co můžete udělat sami

Kromě prohlídky vozidla u servisního dealera DAF existuje řada dalších věcí, které můžete vy jako řidič podniknout pro zachování dokonalé funkčnosti klimatizace. Plánujete cestu do destinace, kde je teplo? Pokud ano, proveďte následující kroky. Zajistíte tak, aby bylo vozidlo připraveno na horko:

  • Zkontrolujte, zda je v nádržce chladicí kapaliny dostatek chladicí kapaliny, a ujistěte, že nic neuniká

  • Každoročně vyměňujte filtry (nebo si je nechte vyměnit u servisního dealera DAF)

  • Vyčistěte výparník akumulátoru, ideálně alespoň jednou ročně

V létě používejte klimatizaci vozidla

Nejlepší způsob, jak zachovat chladný vzduch v kabině bez přetížení klimatizace, je vybrat nastavení recirkulace. Při tomto nastavení se ochlazuje nasávaný vzduch, což znamená, že je do kabiny vháněn chladný vzduch: Nejprve nastavte ventilátor na nejvyšší hodnotu. Jakmile zaznamenáte, že se kabina trochu ochladila, můžete vybrat nižší nastavení, aby se omezilo intenzivní používání klimatizace.

Výhody samostatné klimatizace

Pokud se budete potýkat s extrémním nebo dlouhodobým horkem, zvažte pořízení samostatné klimatizace (označuje se také jako parkovací klimatizace). Hlavní výhoda parkovací klimatizace spočívá v tom, že funguje nezávisle na systému motoru. To znamená, že můžete sami regulovat teplotu – nejen v noci, ale například také při vykládce nebo nakládce. Parkovací klimatizace také řidičům pomáhá ke kvalitnějšímu spánku a celkově většímu pocitu pohodlí. Tyto výhody jsou přínosné také z hlediska bezpečnosti na silnicích.

Dotazy?

 

Máte dotazy k servisu klimatizace? Nebo máte zájem o parkovací klimatizaci? Váš servisní dealer DAF vám pomůže najít to nejlepší řešení pro vaše vozidlo.