• čtvrtek 29. srpna 2019
  • Eindhoven
 

Špičková řešení pro zabezpečení vašeho nákladu

Pásy s napínákem jsou v mnoha vozidlech nepostradatelné. Volba TRP pásu s napínákem znamená volbu zabezpečení a zaručené kvality, s pravdivými informacemi na štítku. Jiné značky tuto úroveň kvality a pravdivosti nezaručují.

 
Tiscotex
 

Pásy s napínákem přidržují náklad na místě, aby v případě neočekávaných manévrů vozidla neskončil na silnici. Zajišťuje také, aby náklad dorazil do cíle neporušený. Při nákupu pásů s napínákem musíte být opatrní kvůli častým podvodům, jak uvádí Filip Vercauteren ze společnosti Tiscotex, která vyrábí pásy s napínákem.

TRP pásy s napínákem zaručují kvalitu a bezpečnost

Společnost Tiscotex dodává vysoce kvalitní TRP pásy s napínákem, které prochází rozsáhlým testováním a kontrolami. Vercauteren říká: „TÜV je jediná organizace, která tyto přísné kontroly provádí. Institut TÜV u nás pravidelně vykonává inspekce v souladu s přísnou evropskou normou.“

Podle Vercauterena se při inspekcích v některých evropských zemích podvádí: „Ne každý, kdo se zaštiťuje názvem institutu TÜV na označení, skutečně má certifikát TÜV.“ U pásů s napínákem mohou také nastat potíže s pevností v tahu. Čím vyšší je pevnost v tahu, tím dražší pás s napínákem je. Každý pás s napínákem musí být označený údajem o pevnosti v tahu. Vercauteren uvádí: „Zakoupíte-li TRP pás s napínákem, kupujete kus zabezpečení a dostanete kvalitu, která je uvedena na štítku.“

Testovací pás s napínákem se přetrhne s hlasitým prasknutím

Pás s napínákem nesmí prasknout, dokud není vystaven trojnásobné síle, než která je uvedena na štítku. Pás s napínákem LC25 dokáže vydržet hmotnost 2 500 kg, ale nesmí prasknout, dokud se nepoužije hmotnost 7 500 kg. Společnost Tiscotex umístí na zkušební lavici nejprodávanější pás s napínákem pochybné kvality s označením LC25. Měl by mít pevnost v tahu 7 500 kg, ale jakmile se stroj dostane za 6 000 kg, ozve se hlasitá rána a pás praskne. Každý zákazník, který tento pás koupí, tedy dostává za své peníze méně a je vlastně klamán.

TRP pásy s napínákem jsou vybaveny napínákem ERGO, který je nejlepší na trhu. Tento napínák je navržen ergonomicky a pohybuje se směrem k vám. Má také delší rukojeť než standardní napínák, takže přináší větší výkon, bezpečnost a komfort. TRP pásy s napínákem je možné přizpůsobit s použitím názvu nebo loga vaší společnosti.

Máte otázky k TRP pásům s napínákem?

Chcete-li se dozvědět více o TRP pásech s napínákem nebo o pravidlech pro upevňování nákladů, kontaktujte prosím svého servisního dealera DAF.