On-the-road-to-even-cleaner-road-transport

Na cestě do roku 2030

 

Na cestě k ještě ekologičtější silniční přepravě 

 

V uplynulých letech došlo k významnému pokroku, pokud jde o dopad našich vozidel na životní prostředí. Naše současná vozidla jsou o více než 20 % efektivnější než ta, která jsme vyráběli před 20 lety, a vypouštějí o 20 % méně CO2. Tohoto významného snížení CO2 bylo dosaženo současně s ohromným snížením obsahu NOx a pevných částic – o více než 95 % od zavedení emisních norem.

Tyto velké úspěchy jsou výsledkem průběžných investic do nových a převratných technologií – to však neznamená, že bychom mohli už jen stát se založenýma rukama a přihlížet. Společnost od nás zcela oprávněně očekává, že přispějeme k řešení důležitých problémů globálního snižování emisí CO2 a lokálního zlepšování kvality ovzduší jinými slovy: očekává, že budeme hledat trvale udržitelná řešení přepravy.

Soustřeďujeme se na další vývoj vznětového motoru a také na zkoumání a zavádění různých alternativních technologií. Je totiž důležité si uvědomit, že neexistuje žádné univerzální řešení pro všechny způsoby využití přepravy.

 
Sustainability brochure (EN)