Vynikající bezpečnost a komfort

DAF CF je standardně vybaven mnoha vyspělými funkcemi a bezpečnostními systémy, které nejen zajišťují maximální možnou bezpečnost řidičů i ostatních účastníků silničního provozu, ale také přispívají k všestrannosti vozidla, nízké spotřebě paliva a komfortu ve všech situacích, i v jakémkoli typu provozu.

1. Prediktivní tempomat

Prediktivní tempomat (PCC) používá technologii GPS k určení přesné pozice vozidla a předpokládaných jízdních podmínek pro další až 2 kilometry. Tyto informace používá k určení ideální rychlosti v rámci určeného rozmezí.

2. Adaptivní tempomat

Adaptivní tempomat (ACC) automaticky upravuje rychlost vozidla tak, aby byla zachována bezpečná vzdálenost od vozidel vpředu.

3. Výstraha před čelním nárazem

Funkce výstrahy před čelním nárazem (Forward Collision Warning – FCW) vydává varovný zvuk a zobrazí na přístrojové desce vizuální upozornění. Vyzývá tak řidiče k provedení akce za účelem zamezení nehodě.

4. Pokročilý nouzový brzdový systém

Pokročilý nouzový brzdový systém (AEBS neboli Advanced Emergency Braking System) zasahuje v případě nouze a zpomaluje nákladní vozidlo.

5. Systém varování před opuštěním jízdního pruhu

Systém varování před opuštěním jízdního pruhu (LDWS neboli Lane Departure Warning System) varuje řidiče při vybočení vozidla mimo jízdní pruh následkem řidičské chyby, únavy nebo nepozornosti.

6. Řízení stability vozidla

Funkce elektronického brzdového systému zlepšily řízení stability vozidla (VSC), jež brání zalomení soupravy a převrácení.

DAF CF safety and comfort systems

7. Tichá verze Silent

Model DAF XF s motorem MX-11 je k dispozici v „tiché“ verzi Silent, která udržuje hluk na nízké úrovni 71 dB(A). Ideální pro distribuci v oblastech, kde platí omezení pro úroveň hluku ve večerních, nočních nebo časných ranních hodinách.

8. Systém sledování tlaku v pneumatikách

Systém sledování tlaku v pneumatikách zajišťuje nepřetržité monitorování tlaku a teploty ve všech pneumatikách. Systém generuje výstrahy, když je nízký tlak v jedné pneumatice nebo má pneumatika vysokou teplotu, což řidiči umožňuje rychle zasáhnout. Tím dochází k optimalizaci celkových nákladů na vlastnictví a to díky nižší spotřebě paliva a menšímu opotřebení pneumatik.

9. Sledování energie akumulátoru

Volitelný systém sledování energie akumulátoru umožňuje řidiči kontrolovat stav akumulátorů a zobrazuje výstrahy, když jsou hladiny energie kritické. Zabraňuje také nadměrnému nabití akumulátorů. To vede k menším prostojům a delší životnosti akumulátoru.

10. Ochranný závěs a konstrukce kabiny

Závěs a vyztužená konstrukce kabiny absorbují energii nárazu a mají předprogramované přední a zadní deformační zóny, které zajišťují nejlepší bezpečnost vozidla a ochranu posádky v našem odvětví.

 

Popis našich systémů pro zajištění pohodlí a bezpečnosti ve videu:

 

DAF-Adaptive-Cruise-Control-01

Adaptive Cruise Control

Advanced Emergency Braking System

AEBS

 
Predictive Cruise Control

Predictive Cruise Control

DAF 3D truck configurator

DAF Truck Configurator

Efektivita začíná správnou volbou vozidla přizpůsobeného vašemu konkrétnímu použití. Nakonfigurujte si kabinu, barvu, exteriér, poháněcí soustavu, podvozek a další pomocí 3D konfigurátoru nákladních vozidel DAF.

Spusťte konfigurátor