Dokonalá poháněcí soustava 

Dosažení úspory paliva a s tím související snížení emisí CO2 začíná u sladěné poháněcí soustavy. DAF CF nabízí celou řadu výkonových variant motorů PACCAR MX-11 a MX-13 typu multitorque. Výsledkem je vyšší točivý moment při nižších otáčkách motoru. To umožňuje snížit otáčky motoru při provozní rychlosti. Aktuálně vozidla DAF CF dosahují maximální účinnosti, spolehlivosti a životnosti a zároveň mimořádně nízké hlučnosti již při  900 ot./min. Na nejvyšší rychlostní stupeň je k dispozici navýšený točivý moment zlepšující jízdní vlastnosti. DAF CF určený pro rozvoz po městě je možno osadit velmi úsporným motorem PACCAR PX-7. 

DAF CF engines

Motory

Za nejlepší hospodárností ve své třídě a vynikajícími výkony moderních motorů PACCAR MX-11 a MX-13 stojí důkladné inovace. Mezi ně patří vysoce efektivní systémy spalování a řízení vzduchu. Inteligentní olejové čerpadlo, čerpadlo posilovače řízení a čerpadlo chladicí kapaliny pracuje v každé situaci tak, aby odebíraly minimální výkon z motoru a přitom poskytovaly potřebný výkon. Tím se zvyšuje celková efektivita. 

Speciální konfigurace pro rozvážku

DAF CF je k dispozici rovněž s 6,7 litrovým motorem PX-7. Ten díky vysokému točivému momentu při nízkých otáčkách představuje nejlepší volbu v rámci příměstské, regionální i celostátní rozvážky zboží a nákladu.

Paliva s nízkými emisemi

Trvale udržitelná paliva, která zajišťují nižší uhlíkovou stopu, jsou stále dostupnější. Díky tomu lze do motorů PACCAR MX používat GTL (5% úspora CO2), HVO (80% úspora CO2) a BTL (80% úspora CO2). Tyto parafinické diesely lze použít k doplňování paliva vedle běžných dieselů a zachovávají dlouhé servisní intervaly.


 

Nízké náklady na opravy a údržbu

Náklady na opravu a údržbu mohou významně ovlivnit váš zisk. Proto neustále zavádíme inovace, které snižují opotřebení na minimum. Ovládání spojky je například umístěno v samotné skříni spojky, kde je chráněno proti poškození vodou a nečistotami. Alternátor je řízen elektricky, aby se zlepšilo nabíjení akumulátoru. Společně tyto inovace zlepšují odolnost, spolehlivost a v neposlední řadě zvyšují i vaši ziskovost.

Vysoce účinné zadní nápravy

Součástí od základů modernizované poháněcí soustavy DAF CF je řada efektivních zadních náprav s redukcemi v náboji kol s minimálními ztrátami. Řada rychlých stálých převodů, začínající na poměru 2,05 : 1, umožňuje nižší otáčky motoru při provozní rychlosti pro maximální úsporu paliva. 

Výkonné převodovky

DAF CF je standardně vybaven automatizovanou převodovkou TraXon ( se 12ti nebo 16ti převodovými stupni), která je speciálně vyvinutá pro provoz při nízkých otáčkách motoru při všech převodových stupních. Rychlé a plynulé řazení podporuje maximální účinnost a komfort a převodové ústrojí nabízí vynikající manévrovatelnost při nízkých rychlostech. Široké využití EcoRoll navíc přispívá k minimální spotřebě paliva. Unikátní charakteristika převodovky TraXon zahrnuje speciální nastavení softwaru ve verzích pro dálkovou přepravu, přepravu kapalin, EcoCombi a jízdu v terénu. Rovněž v případě nákladních vozidel s častými zastávkami v každodenním provozu – například popelářských vozů – přispívají speciální nastavení převodového ústrojí k maximální efektivitě vozidel a komfortu řidiče.

Rozšířený režim EcoMode

Pro zvýšení úspory paliva, snížení emisí a snížení provozních nákladů je DAF CF vybaven rozšířenou sadou možností režimu Eco. Režim Eco Performance zajišťuje optimální rovnováhu mezi vynikajícími jízdními vlastnostmi a maximální úsporou paliva. Když má úspora paliva nejvyšší prioritu, je nejlepší volbou režim Eco Fuel s přeřazováním při nižších otáčkách.

 
 

Soubory ke stažení


 

 

DAF CF v detailu

 

DAF CF

Dokonalý základ pro každou nástavbu

DAF CF nabízí bezkonkurenční flexibilitu konfigurací podvozku bez ohledu na to, zda se jedná o natahovák kontejnerů, valník, skříňovou nebo jakoukoliv jinou nástavbu.

DAF CF

Exteriér

Součástí exteriéru DAF CF jsou prvky, které jej odlišují a propůjčují mu nevšední vizuální přitažlivost.

DAF CF

Atraktivní interiér

DAF CF je nejvšestrannějším vozidlem na trhu. Nabízí spousta možností, jak kabinu přizpůsobit osobnímu vkusu a přepravním potřebám.