Dokonalá poháněcí soustava 

Dosažení úspory paliva a s tím související snížení emisí CO2 začíná u sladěné poháněcí soustavy. DAF CF nabízí celou řadu výkonových variant motorů PACCAR MX-11 a MX-13 typu multitorque. Výsledkem je vyšší točivý moment při nižších otáčkách motoru. To umožňuje snížit otáčky motoru při provozní rychlosti. Aktuálně vozidla DAF CF dosahují maximální účinnosti, spolehlivosti a životnosti a zároveň mimořádně nízké hlučnosti již při  900 ot./min. Na nejvyšší rychlostní stupeň je k dispozici navýšený točivý moment zlepšující jízdní vlastnosti. DAF CF určený pro rozvoz po městě je možno osadit velmi úsporným motorem PACCAR PX-7. 

DAF CF engines

Motory

Za nejlepší hospodárností ve své třídě a vynikajícími výkony moderních motorů PACCAR MX-11 a MX-13 stojí důkladné inovace. Mezi ně patří vysoce efektivní systémy spalování a řízení vzduchu. Inteligentní olejové čerpadlo, čerpadlo posilovače řízení a čerpadlo chladicí kapaliny pracuje v každé situaci tak, aby odebíraly minimální výkon z motoru a přitom poskytovaly potřebný výkon. Tím se zvyšuje celková efektivita. 

Speciální konfigurace pro rozvážku

DAF CF je k dispozici rovněž s 6,7 litrovým motorem PX-7. Ten díky vysokému točivému momentu při nízkých otáčkách představuje nejlepší volbu v rámci příměstské, regionální i celostátní rozvážky zboží a nákladu.

Nízkoemisní paliva

Udržitelná paliva snižující uhlíkovou stopu jsou stále dostupnější. Díky tomu lze v motorech PACCAR MX používat paliva GTL (snížení CO2 o 5 %), HVO (snížení CO2 o 80 %) a BTL (snížení CO2 o 80 %). Tyto druhy paliv lze používat samostatně, případně vzájemně smíšené nebo střídavě s běžnými palivy při zachování dlouhých servisních intervalů až 200 000 km.

 

 

Méně oprav a údržby

Prodloužili jsme servisní intervaly pro údržbu motorů až na 200 000 kilometrů. Nově zavedené technologie, např. jednotka ovládání spojky umístěná na hnací hřídeli omezuje opotřebení na minimum. I toto snižuje celkové náklady.

Vysoce účinné zadní nápravy

Součástí od základů modernizované poháněcí soustavy DAF CZ je řada efektivních zadních náprav s redukcemi v náboji kol s minimálními ztrátami. Řada rychlých stálých převodů, začínající na poměru 2,05 : 1, umožňuje nižší otáčky motoru při provozní rychlosti pro maximální úsporu paliva. 

Výkonné převodovky

DAF CF je standardně vybaven automatizovanou převodovkou TraXon ( se 12ti nebo 16ti převodovými stupni), která je speciálně vyvinutá pro provoz při nízkých otáčkách motoru při všech převodových stupních. Rychlé a plynulé řazení podporuje maximální účinnost a komfort a převodové ústrojí nabízí vynikající manévrovatelnost při nízkých rychlostech. Široké využití EcoRoll navíc přispívá k minimální spotřebě paliva. Unikátní charakteristika převodovky TraXon zahrnuje speciální nastavení softwaru ve verzích pro dálkovou přepravu, přepravu kapalin, EcoCombi a jízdu v terénu. Rovněž v případě nákladních vozidel s častými zastávkami v každodenním provozu – například popelářských vozů – přispívají speciální nastavení převodového ústrojí k maximální efektivitě vozidel a komfortu řidiče.

Rozšířený režim EcoMode

Pro zvýšení úspory paliva, snížení emisí a snížení provozních nákladů je DAF CF vybaven rozšířenou sadou možností režimu Eco. Režim Eco Performance zajišťuje optimální rovnováhu mezi vynikajícími jízdními vlastnostmi a maximální úsporou paliva. Když má úspora paliva nejvyšší prioritu, je nejlepší volbou režim Eco Fuel s přeřazováním při nižších otáčkách.

 
 

Soubory ke stažení


 

Více podrobností o modelu DAF CF

 

DAF CF
Dokonalý základ, na kterém můžete stavět

Model DAF CF nabízí bezkonkurenční flexibilitu konfigurací podvozku, ať je vybavený systémem zvedacího háku, valníkem, skříňovou nebo jakoukoli jinou nástavbou.

DAF CF
Provedení exteriéru

V exteriéru modelu DAF CF jsou zakomponovány prvky, které jej odlišují a propůjčují mu nevšední vizuální přitažlivost.

DAF CF
Mezník v pohodlí řidiče

Jelikož je model DAF CF nejvšestrannějším vozidlem na trhu, je tu spousta možností, jak kabinu přizpůsobit podle osobního vkusu a přepravních potřeb.

 
DAF 3D truck configurator

DAF Truck Configurator

Efektivita začíná správnou volbou vozidla přizpůsobeného vašemu konkrétnímu použití. Nakonfigurujte si kabinu, barvu, exteriér, poháněcí soustavu, podvozek a další pomocí 3D konfigurátoru nákladních vozidel DAF.

Spusťte konfigurátor