DAF CF

Dokonalý základ pro každou nástavbu

DAF CF - Podvozky

 

Nejlepší efektivita na trhu znamená více než jen excelentní poháněcí soustavu. Znamená i úsporu hmotnosti a více prostoru pro pomocné systémy, což znamená vyšší míru všestrannosti vozidla a maximální efektivitu provozu. DAF CF nabízí jedinečnou flexibilitu podvozku bez ohledu na to, zda je osazen hydraulickou rukou, jeřábem, valníkem, skříní či jinou nástavbou.

 

Pevný a lehký

Ryzí dokonalost je znatelná i na dobře promyšleném podvozku DAF CF. Je vyroben z vysoce kvalitní oceli, díky níž může být robustní a zároveň lehký. 

  • Odpružení zadní nápravy Stabilink zajišťuje optimální příčnou stabilitu, vyšší užitečné zatížení a skvělou ovladatelnost.
  • Nižší hmotnost zvyšuje úspory paliva a užitečné zatížení, což zvyšuje efektivitu přepravy.

Maximální flexibilita podvozku

Jednotlivé komponenty lze umístit tak, aby dokonale vyhovovaly požadavkům zákazníka. A díky mimořádně kompaktní jednotce EAS, která je o 40 % menší než dříve, je k dispozici spousta prostoru pro montáž čerpadel, stabilizačních opěr jeřábů či objemných palivových nádrží.

  • Variabilita umístění komponent na podvozku je téměř neomezená a umožňuje tak bezkonkurenční flexibilitu při konfiguraci nákladního vozidla
 

Stvořený pro nástavby

DAF CF nabízí rozsáhlý program prvků připevnění nástavby (BAM), který poskytuje maximální možnosti pro montáž nástaveb. Konkrétní moduly jsou dostupné pro skříňové nástavby a montáže jeřábů a hydraulických ruk. Vozidla s nástavbou mají u nového DAF CF vzadu standardní rozmístění otvorů, které usnadňuje montáž příčných prvků a zvedacích plošin.

 

 

  • Program BAM umožňuje výrobcům nástaveb zvýšit jejich výrobní kapacitu a snížit výrobní náklady
  • Bezkonkurenční vstřícnost vůči výrobcům nástaveb rovněž rozšiřuje možnost rychlé, snadné montáže zábran proti podjetí, sklápěček, jeřábů a zadních zvedacích čel.

Pneumatické odpružení ECAS

Pneumatické odpružení Electronically Controlled Air Suspension (ECAS) nabízí nejlepší komfort, funkčnost a spolehlivost ve své třídě. Moderní systém nabízí vynikající řízení tlaku ve vzduchových měchách, čímž zaručuje maximální stabilitu vozidla, a to i při nakládce a vykládce. Díky mimořádně přesnému měření a kompenzaci rozdílného zatížení náprav lze navíc zabránit přetížení náprav.

  • Systém ECAS nabízí nejlepší komfort, funkčnost a spolehlivost ve své třídě.
  • DAF CF nabízí vynikající stabilitu vozidla za všech okolností, včetně nakládky a vykládky.
  • Bezkonkurenční uživatelská přívětivost potěší každého řidiče.

 

DAF CF v detailu

 

DAF CF

Exteriér

Součástí exteriéru DAF CF jsou prvky, které jej odlišují a propůjčují mu nevšední vizuální přitažlivost.

DAF CF

Atraktivní interiér

DAF CF je nejvšestrannějším vozidlem na trhu. Nabízí spousta možností, jak kabinu přizpůsobit osobnímu vkusu a přepravním potřebám.

DAF XF

Excelentní poháněcí soustava

Dosažení 7% úspory paliva a tedy i 7% snížení emisí CO2 začíná výběrem správné poháněcí soustavy pro danou aplikaci.