DAF LF

Ideální základ pro každou nástavbu

Díky nízké pohotovostní hmotnosti a vysokému užitečnému zatížení je DAF LF špičkou ve své třídě – a to znamená vyšší zisk pro vaši firmu. Podvozek DAF LF je moderní, pevný a lehký a přitom bez kompromisů v oblasti robustnosti a pružnosti. 

 

Vysoký komfort

DAF LF nabízí mimořádně komfortní zážitek z jízdy. Zavěšení předních kol je zdokonaleno, aby bylo dosaženo maximální rovnováhy tlumením, boční stabilitou a tuhostí odpružení. Přední nápravy s nosností od 3,6 do 7,5 tuny nabízejí dostatečnou rezervu, aby nedošlo k jejich přetížení, což je důležité při nerovnoměrně rozloženém nákladu, například při postupné vykládce během rozvážkového provozu. Za bezkonkurenční manévrovatelnost vděčí nejmenšímu poloměru otáčení ve své kategorii.

Vysoce výkonné nápravy

Velký výběr typů zadních náprav a stálých převodů umožňuje navrhnout optimální LF pro každý typ provozu. Nápravy jsou konstruovány se zřetelem na maximální účinnost, dlouhou životnost a maximální komfort jízdy: od nejlehčí, 5tunové nápravy SR 5.10 po 13tunovou zadní nápravu SR1344 pro vyšší nosnost 19tunových typů LF. Téměř u všech provedení zadních náprav je k dispozici uzávěrka diferenciálu – pro maximální trakci a kontrolu nad vozidlem za všech okolností.

 

Velký prostor pro náklad

DAF LF má největší nákladový prostor ve své třídě díky široké nabídce délek podvozku a rozvorů náprav. U DAF LF činí maximální rozvor až 9,60 metru. Je tak možno získat prostor pro náklad přes 9 metrů, což je v tomto segmentu unikát. Delší rozvory rovněž znamenají, že nádrže vozidla pojmou až 1 240 litrů paliva, což je v jeho třídě opět jedinečné. DAF LF tak disponuje dlouhým dojezdem a umožňuje řidiči zastavit až u čerpací stanice s nejnižšími cenami.

Stvořen pro nástavby

DAF LF usnadňuje práci výrobcům nástaveb. Program Body Attachment Module (BAM) umožňuje rychlou a snadnou montáž skříňových nástaveb, zadních zvedacích čel, sklápěček, jeřábů a dalších zařízení. Více kombinací rozvorů kol a zadních převisů pak nabízí větší flexibilitu. Podvozek lze již při výrobě optimálně nakonfigurovat pro nástavby mnoha typů.

 

 

DAF LF v detailu


DAF LF exterior

Exteriér

Vynikající design exteriéru DAF LF vyzařuje sebevědomí a současně má přívětivý vzhled. Vozidlo se tak stává skvělou reklamou vaší firmy.

DAF LF

Dokonalé pracovní prostředí

Od prvního okamžiku, kdy řidič nebo řidička vstoupí do kabiny vozidla DAF LF, může se těšit z nejvyššího standardu pohodlí, uživatelské přívětivosti a bezpečnosti.

DAF LF

Poháněcí soustava

DAF LF je dodáván s jedinečnou řadou motorů, převodovek a poměrů zadních náprav; můžete si tedy být jistí, že dostanete to nejvhodnější vozidlo pro vaši práci.