Excelentní poháněcí soustava

V případě rozvážkové dopravy je nejdůležitější nabídka řešení na míru. Proto je DAF LF dodáván s unikátní škálou motorů, převodovek a převodových poměrů zadní nápravy, abyste ke své práci měli vždy k dispozici to nejlepší vozidlo. Ať se rozhodnete jakkoli, vysoká spolehlivost a nízká spotřeba paliva, vynikající výkony, nízké emise a bezkonkurenční komfort pro řidiče jsou standardem u každého DAF LF.

Výkonné motory

DAF LF může být vybaven celou řadou různých motorů. Patří k nim výkonný čtyřválcový motor PACCAR PX-5 o objemu 4,5 litru a šestiválcový motor PACCAR PX-7 o objemu 6,7 litru. Upravený řídicí software, zdokonalené sání vzduchu a udržování provozní teploty motoru a výfukového systému vede ke zvýšení maximálního točivého momentu. Ten je navíc dostupný již při nižších otáčkách motoru. Nižších otáček při provozní rychlosti je dosaženo díky rychlejším stálým převodům zadní nápravy. K dispozici je i lehká verze s kompaktním čtyřválcem o objemu 3,8 litru PACCAR PX-4.

Vyšší poměry zadní nápravy

Díky využití nových rychlejších převodových poměrů zadní nápravy až do 3,31:1 jsou otáčky motoru při cestovní rychlosti sníženy o 150 až 200 ot./min. V kombinaci s inovacemi motoru přináší tato optimalizace poháněcí soustavy úspory paliva až o 6 %, zatímco pohodlí řidiče je dále vylepšeno díky nižší hlučnosti motoru.

Úsporné a tiché

Motory PACCAR PX samozřejmě splňují požadavky nejnovějších emisních předpisů. Navíc jejich kompaktní design s různými komponentami začleněnými do bloku motoru a do hlavy válců znamená velmi nízkou hlučnost motorů, a tedy i vyšší komfort pro řidiče.

Převodovky s vysokou účinností

Pro maximální účinnost je DAF LF dodáván se širokou nabídkou manuálních, automatizovaných a automatických převodovek s 5, 6, 9 a 12 rychlostními stupni. U nejvýkonnějších, 19tunových verzí DAF LF je k dispozici i automatizovaná převodovka Allison.

DAF LF
 
 

 

DAF LF v detailu


DAF LF
Podvozek

Dokonalý základ pro každou nástavbu. Moderní, pevný a lehký podvozek.  DAF LF nepřipouští žádný kompromis na úkor robustnosti nebo flexibility.

DAF LF exterior
Exteriér

Vynikající design exteriéru DAF LF vyzařuje sebevědomí a současně má přívětivý vzhled. Vozidlo se tak stává skvělou reklamou vaší firmy.

DAF LF
Dokonalé pracovní prostředí

Od prvního okamžiku, kdy řidič nebo řidička vstoupí do kabiny vozidla DAF LF, může se těšit z nejvyššího standardu pohodlí, uživatelské přívětivosti a bezpečnosti.

 
DAF 3D truck configurator

DAF Truck konfigurátor

Efektivita začíná správnou volbou vozidla přizpůsobeného vašemu konkrétnímu použití. Nakonfigurujte si kabinu, barvu, exteriér, poháněcí soustavu, podvozek a další pomocí 3D konfigurátoru nákladních vozidel DAF.

Spustit konfigurátor