Excelentní poháněcí soustava

V případě rozvážkové dopravy je nejdůležitější nabídka řešení na míru. Proto je DAF LF dodáván s unikátní škálou motorů, převodovek a převodových poměrů zadní nápravy, abyste ke své práci měli vždy k dispozici to nejlepší vozidlo. Ať se rozhodnete jakkoli, vysoká spolehlivost a nízká spotřeba paliva, vynikající výkony, nízké emise a bezkonkurenční komfort pro řidiče jsou standardem u každého DAF LF.

Výkonné motory

Řada LF nabízí širokou řadu motorů. Patří mezi ně kompaktní čtyřválcový motor PACCAR PX-5 o objemu 4,5 litru a výkonný šestiválcový motor PACCAR PX-7 o objemu 6,7 litru. Díky optimalizovanému přepracování již tyto motory nevyžadují recirkulaci výfukových plynů ani komplikovaná turbodmychadla s proměnlivou geometrií, což zvyšuje spolehlivost a efektivní spotřebu paliva.

Úspora paliva až 3 %

Výkon a točivý moment motoru byly také optimalizovány tak, aby zajistily spouštění při nižších otáčkách. Systém dodatečné úpravy emisí (EAS) a nádrž kapaliny AdBlue byly navíc přepracovány tak, aby mohly být umístěny blíže k motoru, což je přínosné pro spotřebu paliva. Tyto inovace systému EAS a motoru společně vedou k úspoře paliva až o 3 %.

Úsporný a tichý

Motory PX samozřejmě splňují nejnovější emisní normy. Navíc: díky svému kompaktnímu provedení s různými součástmi integrovanými do bloku motoru a hlavy válců jsou motory také pozoruhodně tiché, což zvyšuje pohodlí řidiče.

Vysoce výkonné převodovky

Pro maximální efektivitu je model LF k dispozici se širokým výběrem manuálních a automatických převodovek. Manuální převodovky jsou k dispozici s 6 nebo 9 rychlostními stupni, zatímco automatické převodovky zahrnují 5- nebo 6stupňové převodovky Allison a 8stupňovou převodovku ZF PowerLine.

Nové sání vzduchu

Nová hnací soustava je vybavena sáním vzduchu uprostřed za kabinou. Tím je zajištěno, že motor používá pouze nejčistší vzduch.

 
New-LF-engines

 

DAF LF v detailu


DAF LF

Podvozek

Dokonalý základ pro každou nástavbu. Moderní, pevný a lehký podvozek.  DAF LF nepřipouští žádný kompromis na úkor robustnosti nebo flexibility.

DAF LF exterior

Exteriér

Vynikající design exteriéru DAF LF vyzařuje sebevědomí a současně má přívětivý vzhled. Vozidlo se tak stává skvělou reklamou vaší firmy.

DAF LF

Dokonalé pracovní prostředí

Od prvního okamžiku, kdy řidič nebo řidička vstoupí do kabiny vozidla DAF LF, může se těšit z nejvyššího standardu pohodlí, uživatelské přívětivosti a bezpečnosti.