Future truck

Inteligentní logistika

 

Jak můžeme ještě více snížit stopu CO2 v silniční přepravě?

 
Tím, že vozidla budou ještě efektivnější. Vývojem nových koncepcí přepravy. Přispět může i automatická jízda vozidel v konvojích („platooning“), „big data“ a nová vize městské distribuce. Společnost DAF v mnoha různých oblastech pracuje na vytváření inteligentní logistiky pro svět blízké budoucnosti.

 
DAF Ecotwin

DAF EcoTwin

V projektu EcoTwin společnost DAF ukazuje, že je možné nechat vozidla vybavená bezdrátovými systémy jet v těsné formaci díky velmi pokročilým technologiím Wifi-P, radarovým a kamerovým technologiím.

DAF XF Euro 6

DAF EcoCombi

Již jezdí po silnicích ve Skandinávii, Nizozemsku, Belgii a v některých oblastech Německa: extra dlouhá vozidla, která se označují také jako EcoCombi.

DAF TelliSys

Tellisys

O 20 % větší nosnost pro kontejnerovou přepravu – právě to je schopen poskytnout prototyp TelliSys pro soupravy tahač/přívěs s ultra nízkým připojením točnice.

 
Truck in shopping mall

Městská distribuce 2050

Jak by mohla vypadat městská distribuce v roce 2050? Rozvážkové vozidlo budoucnosti má sloužit k zahájení dialogu. Jak se změní městská distribuce a jakou roli budou vozidla hrát?

PACCAR Connect visual

Big data

DAF Connect, online systém pro správu vozového parku který monitoruje výkonnost vašeho vozového parku a řidičů v reálném čase. Zajišťuje maximální efektivitu, nejnižší možné náklady na palivo a velmi příznivé emise CO₂.