DAF TelliSys

TelliSys

O 20 % větší nosnost pro přepravu kontejnerů

 

O 20 % větší nosnost pro přepravu kontejnerů

Právě to je schopen poskytnout prototyp TelliSys pro soupravy tahač/přívěs s ultra nízkým připojením točnice.

TelliSys je výsledkem spolupráce mezi laboratoří IMA na univerzitě RWTH v Aachenu, Evropské intermodální asociace, společností DAF, GEFCO, Goodyear, WECON a WESOB. Cílem bylo vytvořit podmínky a prostředky s vnitřní výškou 3 metry a nákladovým prostorem až 100 m3. Na intermodální trase* by to znamenalo snížení emisí CO2 až o 35 % na tunokilometr. 

Společnost DAF vyvinula prototyp tahače Super LowDeck se sníženým podvozkem, extrémně kompaktním odpružením zadní nápravy a 22,5" pneumatikami s nízkým profilem na hnací nápravě. To vedlo k výšce připojení točnice pouze 85 cm.

* 20 % po silnici, 65 % po železnici, 15 % po vodě 

 

 

Jiná řešení inteligentní logistiky

 

DAF Ecotwin
DAF EcoTwin

V projektu EcoTwin společnost DAF ukazuje, že je možné nechat vozidla vybavená bezdrátovými systémy jet v těsné formaci díky velmi pokročilým technologiím Wifi-P, radarovým a kamerovým technologiím.

DAF XF Euro 6
DAF EcoCombi

Již jezdí po silnicích ve Skandinávii, Nizozemsku, Belgii a v některých oblastech Německa: extra dlouhá vozidla, která se označují také jako EcoCombi.

Truck in shopping mall
Městská distribuce 2050

Jak by mohla vypadat městská distribuce v roce 2050? Rozvážkové vozidlo budoucnosti má sloužit k zahájení dialogu. Jak se změní městská distribuce a jakou roli budou vozidla hrát?

DAF Connect visual
Big data

DAF Connect, online systém pro správu vozového parku který monitoruje výkonnost vašeho vozového parku a řidičů v reálném čase. Zajišťuje maximální efektivitu, nejnižší možné náklady na palivo a velmi příznivé emise CO₂.