DAF XF Euro 6

DAF EcoCombi

 

DAF EcoCombi

Již jezdí po silnicích ve Skandinávii, Nizozemsku, Belgii a v některých oblastech Německa: extra dlouhá vozidla, která se označují také jako EcoCombi. V Nizozemsku a Skandinávii se začaly objevovat i první SuperEcoCombi. Společnost DAF je aktivním zastáncem těchto vozidel. Větší náklad tažený za jedním motorem znamená méně emisí na tunokilometr.

Vzhledem ke své maximální délce 25,25 metru a celkové hmotnosti až 60 tun (ve Skandinávii je to dokonce ještě více) může EcoCombi přepravit o 30 % až 50 % větší náklad ve smyslu hmotnosti a délky ve srovnání se soupravou tradičnějšího typu. Na tunokilometr to znamená snížení emisí CO2 o více než 20 %.

Zvláště na dlouhých mezinárodních cestách prokazují EcoCombi a SuperEcoCombi největší prospěšnost při ochraně životního prostředí. To ani nemluvíme o způsobech, kterými vylepšují efektivitu přepravy.

 

 

 

Jiná řešení inteligentní logistiky

 

DAF Ecotwin
DAF EcoTwin

V projektu EcoTwin společnost DAF ukazuje, že je možné nechat vozidla vybavená bezdrátovými systémy jet v těsné formaci díky velmi pokročilým technologiím Wifi-P, radarovým a kamerovým technologiím.

DAF TelliSys
Tellisys

O 20 % větší nosnost pro kontejnerovou přepravu – právě to je schopen poskytnout prototyp TelliSys pro soupravy tahač/přívěs s ultra nízkým připojením točnice.

Truck in shopping mall
Městská distribuce 2050

Jak by mohla vypadat městská distribuce v roce 2050? Rozvážkové vozidlo budoucnosti má sloužit k zahájení dialogu. Jak se změní městská distribuce a jakou roli budou vozidla hrát?

DAF Connect visual
Big data

DAF Connect, online systém pro správu vozového parku který monitoruje výkonnost vašeho vozového parku a řidičů v reálném čase. Zajišťuje maximální efektivitu, nejnižší možné náklady na palivo a velmi příznivé emise CO₂.